Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

§ 3. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

 

  1. Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika strzelanki ASG są okulary/gogle ochronne w odpowiedniej dla ASG klasie wytrzymałości, spełniającej wymagania normy PN-EN 166:2005. Pomimo atestu i oznaczeń na okularach/goglach wymagane jest przetestowanie okularów/gogli najmocniejszą repliką jaka jest dostępna, w przypadku zauważenia pęknięć lub innych temu podobnych uszkodzeń, należy wymienić ochronę oczu na właściwą.
  2. Nie jest zalecane stosowanie ochrony oczu w postaci siatek lub innych umożliwiających uszkodzenie oczu odłamkami ciał stałych. Uczestnik gry militarnej stosujący tego typu ochronę oczu jest świadom ryzyka uszkodzenia wzroku i robi to na własną odpowiedzialność.
  3. Na imprezach ASG obowiązuje kategoryczny zakaz zdejmowania ochrony oczu przez cały czas jej trwania (fakt, że ktoś został trafiony nie zwalnia go z obowiązku noszenia ochrony oczu, OCZY NIE ODRASTAJĄ!!!).
  4. Dopuszcza się zdjęcie ochrony oczu tylko i wyłącznie w czasie przerw organizowanych z inicjatywy organizatora gry militarnej, jednakże przed ściągnięciem ochrony oczu wszyscy uczestnicy (bez wyjątku) mają obowiązek wypięcia magazynków z replik ASG i oddaniu kilku pustych strzałów. Ponowne zamontowanie magazynków dozwolone wyłącznie po założeniu przez wszystkich uczestników ochrony oczu oraz za pozwoleniem organizatora.
  5. Zaleca się stosować osłony twarzy (maski) i głowy (czapki, kapelusze, kaski). Uczestnik nie stosując tego typu ochrony jest świadom ryzyka uszkodzenia ciała i sam ponosi odpowiedzialność za mogące powstać obrażenia ciała.
  6. Uczestnik będący pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie będzie dopuszczany do gier militarnych ASG.
  7. Zabrania się spożywania alkoholu lub innych środków odurzających w czasie trwania gier militarnych ASG.
  8. Każdy uczestnik wydarzeń zobowiązany jest do kulturalnego zachowania. Wszelkie wulgaryzmy, groźby lub jakakolwiek forma przemocy fizycznej/psychicznej nie będzie tolerowana a sprawca zostanie upomniany lub wydalony ze spotkania przez organizatora.
  9. Zakaz stosowania pirotechniki, gazów wszelkiego rodzaju oraz granatów dymnych.
Joomla templates by a4joomla